Trening po zapaleniu ścięgna Achillesa

Witam, od tygodnia trenuje (trening piłkarski) po trwającym 2 miesiące zapaleniu ścięgna Achillesa. Moje pytanie jest następujące. Czy jeżeli nie odczuwam żadnego bólu na ścięgnie, nie skrzypi ale jest lekko obrzęknięte (tak jak było przez większość czasu) to czy wskazane jest trenować czy też nie? Czy może to oznaczać stan przewlekły? Mogę dodać że po treningu opuchlizna (obrzęk) znikają, natomiast pojawia się ponownie po paru godzinach, a najbardziej rano. Co o tym sądzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest badanie ortopedyczne oraz wykonanie USG stawu. Bez badania lekarskiego można jedynie gdybać. Osobiście wstrzymałbym się jeszcze z treningiem.