Bóle brzucha u 4-latki, który ustępuje po oddaniu stolca

Witam, mojej 4 letniej córce odkąd tylko pamiętam, zdarzają się takie noce, że gdy pochylam się nad nią czuję nieprzyjemny zapach jakby ropny. Pediatra stwierdził, że to może być wina zatok. Córka leczona jest z powodu powiększonego trzeciego migdała. Laryngolog stwierdził, że wina leży po stronie przewodu pokarmowego. Nadmienię, że córka po ukończeniu 2 roku przestała pić mleko i myje zęby przed snem. Często narzeka rano na ból brzucha,który szybko ustępuje, po zrobieniu kupki. Proszę o poradę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystko zależy jakie badania dodatkowe zostały wykonane i co można wykluczyć. Trzeba wykonać dokładne badanie zatok oraz w razie nawracających stanów ropnych migdałka gardłowego rozważyć leczenie operacyjne. Także rozważyć dokładne badanie gastroenterologiczne i udać się na wizytę oraz zbadać stan uzębienia (jednokrotne mycię zębów dziennie to zbyt mało). Pozdrawiam.