Bóle brzucha, wzdęcia, odbijanie, zgaga i zmiany w wyglądzie stolca

Oczekuję na wizytę u gastrologa. Jest związana z bólami brzucha, wzdęciami, odbijaniem, zgagą oraz zmianami w wypróżnianiu i wyglądzie stolca. Czasami stolec jest normalny, a czasami wręcz bobkowaty. Wtedy też występują nasilone dolegliwości. Na zgagę i pobolewanie żołądka pomagają ipp w najniższej dawce, jednak po odstawieniu zgaga wraca. Na problemy jelitowe skuteczna okazuje się dieta bez zbóż, nabiału i ogólnie węglowodanów poza warzywami. Co może być przyczyną. Badani krwi i usg bez zmian.

Magdalena StusiĹska

Być może jest to rodzaj nietolerancji pokarmowej- wskazywać na to może poprawa po odstawieniu niektórych składników pokarmowych. Gastrolog zleci odpowiednie badania w celu znalezienia przyczyny dolegliwości.