Bóle dolnych jedynek

Mam problem z bólem (ściskiem) dolnych jedynek. W dolnej szczęce obydwie ósemki rosną poziomo. Ponadto jest ona zbyt mała, zęby rosną poza lukiem). Ortodonta zalecił osuniecie ósemek. Czy po tym zabiegu bol minie?

Witam
Ból może minąć jeżeli faktycznie związany jest tylko z obecnością ósemek. Jeżeli przyczyna jest bardziej złożona, prawdopodobnie będzie wiązać się z koniecznością leczenia ortodontycznego.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

tak
proszę zaufać lekarzom i stosować się do zaleceń
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli przyczyną bólu jest tłoczenie się zębów przednich z powodu wyrzynania poziomego zębów ósmych po ich usunięciu dolegliwości powinny się zmniejszyć. Pani lekarze prowadzącym jest ortodonta, więc najlepiej będzie stosować się do jego zaleceń.