Bóle gardła, problemy z przełykaniem

Witam, mój syn skarży sie ze ma gołe w przełyku , nie może przełykac nieraz i oddychać, jest sportowcem i intensywnie trenuje, martwię sie bardzo o niego, bardzo prosze o pomoc , co to może byc?

może to być poważna sprawa ( np.guz) a może zwykły przerost migdałka , a może globus histericus( nerwowy skurcz miesni - kula w gardle powodująca takie objawy jak ma pani syn) nie można tego lekceważyć.