Bóle głowy, nerwica lękowa i hipochondria
Witam, od okolo roku cierpie na bole glowy a od dwoch lat na nerwice lekowa i hipochondryzm. Od 3 tygodni mam silne bole glowy nasilajace sie poznym popoludniem badz wieczorem, mrowienie, uczucie naplywania ciepla, ostatnio widze podwojnie krawedzie przedmiotow ale jestem tez krotkowidzem z wada -5 i -3. Tomografia i eeg nic nie wykazalo. Czy mozliwe, ze to guz mozgu lub tetniak a tomograf tego nie wykazal? Zmienil sie tez moj wech, tzn to co kiedys pachnialo dzis odczuwam inaczej.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam, jest mało prawdopodobne aby wymienione badania nie wykryły guza lub tętniaka w mózgu. Proszę pozostać pod opieką neurologa, udać się do okulisty oraz psychologa klinicznego. Zespół w/w specjalistów na pewno dobrze zdiagnozuje co Pani dolega i zaleci skuteczne leczenie. Pzodrawiam
Polecam - jeśli jeszcze się to nie wydarzyło - podjąć współpracę z psychoterapeutą, z którym przepracuje Pani swoje zaburzenie lękowe oraz hipochondrię. Szczególnie polecam współpracę z psychologiem poznawczo-behawioralnym - terapia w tym nurcie przynosi dobre efekty w przypadku zaburzeń lękowych.