Bóle kolan po treningu spoczynkowym

Mój 13 letni syn, od 2 lat gra w klubie w piłkę nożną. Jak do tej pory nie miał żadnych problemów. Podczas ostatniego treningu w poniedziałek zaczął narzekać na ból kolan. Ból jest z przodu i pojawia się w trakcie biegania i wchodzenia czy schodzenia ze schodów. Nie ma opuchnięcia czy bólu przy dotyku, zginaniu czy normalnym chodzeniu. Jest szczupły i wysoki. Czy powodem może być 2-tyg. przerwa w treningach i spoczynkowy tryb w tym czasie? 2 dni później miał mecz i po 15 min. musiał zejść.

Ze strony psychologii sportu natomiast chciałam napisać, iż problemy tego typu mogą wynikać z nieodpowiedniego trybu treningowego, zbyt dużych przeciążeń treningowych, nieadekwatnego czasu odpoczywania w stosunku do treningów, czy też nadmiernych ambicji młodego sportowca w porówananiu do możliwości. Temu także warto się przyjrzeć, porozmawiać z trenerem, z synem i ułożyć proces treningowy tak, aby był on jak najbardziej satysfakcjonujący i nieprzeciążający. Pozdrawiam.