Bóle kręgosłupa promieniujące w dół nogi aż do kolana

Mój narzeczony cierpi na silne bóle kręgosłupa, promieniujące w dół nogi aż do kolana. Zrobił RTG kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego. Proszę o tłumaczenie :) Niewielkie prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Guzki Schmorla w trzonach kręgów L1-L3. Nieco węższa tarcza międzykręgowa na poziomie L5-S1. Wysokość trzonów kręgowych oraz szer. pozostałych tarcz międzykręgowych prawidłowe. Kość krzyżowa ustawiona pod katem prostym - sacrum acutum.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łączna analiza powyższego badania a być może wykonanie RM aby móc określić najbardziej odpowiednie postępowanie. Proponuję udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.