Bóle między łopatkami i poniżej, wzdłuż kręgosłupa

mam 27 lat. od dwoch dni odczuwam bol miedzy lopatkami i troche ponizej wzdłuz kregosłupa. ciezko mi sie przy tym oddycha. Jestem osoba bardzo nerwowa, zyje w ciagłym stresie i wiecznie sie martwie. bol jakby troszke promieniuje do mostka. mam lewa stronna skolioze. ostatnio zaczełam cwiczyc na siłowni teraz mam tydzien przerwy w cw. i własnie pokazły sie ten bol. Ja odrazu widze w tym wszystko co najgorsze :( moze jak sie poprostu nakręcam bo dla mnie kazdy bol musi oznaczac powazna chorobe :(

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ból najprawdopodobniej ma etiologię nerwowo-mięśniową. Skolioza może powodować ucisk na nerw i dolegliwości. Proszę doraźnie stosować ogólnodostępne leki przeciwbólowe. Jeśli ból mimo tego będzie się nasilał proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci dalszą diagnostykę. Pozdrawiam.