Bóle od łopatki do przodu klatki piersiowej

Witam serdecznie,mieszkamy z rodzina w UK od pewnego czasu zona narzeka na bole od Lopatki z tylu az do przodu,ma problemy z oddychaniem nie moze kichac,pojawiaja sie tez problemy przy odbijaniu(pojawia sie bol).Zona choruje na przewlekle zapalenie stawow-Toczen.Prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Toczeń to choroba wieloukładowej. Jednymi z objawów sa objawy stawowe. Być moze doszło do zaostrzenia objawów chorobowych i należy łączyć odpowiednie leczenie ale o tym decyduje lekarz reumatolog. Proszę udać sie na wizytę.

Witam Pana,

Powinniście Państwo zgłosić do lekarza, aby zbadał żonę. Potrzebne są dodatkowe badania, aby ustalić rozpoznanie. Nalezałoby wykonac rtg klp, usg brzucha, byc może gastroskopię oraz badania laboratoryjne. Ale na początek - zwykłe badanie fizykalne wykonane przez lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz