Bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa przy wysiłku

Witam mój problem polega na tym że przy większym wysiłku boli mnie odcinek lędźwiowy i piersiowy. mam dość sporą wadę postawy mam plecy okrągło wklęsłe. nie wiem jak z tym walczyć bo gdy się wyprostuje mam wysunięty brzuch i po czasie ból lędźwiowy. nie wiem jak z tym walczyć. wada jest już tak pogłębiona że gdy kładę się na podłogę idealnie przylegając, ciężko mi się oddycha. myślałam o gorsecie? może jakieś ćwiczenia?

Dzień dobry,

Ćwiczenia jak najbardziej wskazane, natomiast radzę skonsultować się z lekarzem ortopedą by ocenić stopień skrzywienia oraz podjąć właściwe postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam serdecznie.