Bóle pleców a wykonanie TK po roku

Witam serdecznie. We wrześniu 2014 roku mialam wykonywany TK klatki piersiowej - rutynowe badanie-poniewaz wiem,ze RTG czasem nie ma odokladnego obrazu. Bola mnie plecy-czy po pol roku moge zrobic TK ponownie? Wiem,ze bol plecow jest jednym z objawow nowotworu pluc. Popalalam ok 20 lat. Będe wdzieczna za pomoc. Jak czesto mozn arobic TK pluc?

Aleksander Ropielewski

TO czy należy i warto wykonać kolejne kontrolne badanie TK zależy od wyniku poprzedniego badania Nie ma określonego limitu czy też okresu czasowego pomiędzy badaniami jeżeli istnieją wskazania do jego wykonania.