Bóle pleców a wykonanie TK po roku
Witam serdecznie. We wrześniu 2014 roku mialam wykonywany TK klatki piersiowej - rutynowe badanie-poniewaz wiem,ze RTG czasem nie ma odokladnego obrazu. Bola mnie plecy-czy po pol roku moge zrobic TK ponownie? Wiem,ze bol plecow jest jednym z objawow nowotworu pluc. Popalalam ok 20 lat. Będe wdzieczna za pomoc. Jak czesto mozn arobic TK pluc?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
TO czy należy i warto wykonać kolejne kontrolne badanie TK zależy od wyniku poprzedniego badania Nie ma określonego limitu czy też okresu czasowego pomiędzy badaniami jeżeli istnieją wskazania do jego wykonania.