Bóle po operacji usunięcia pękniętej przepukliny

Prawie 3 lata temu miałam operację usunięcia pękniętej przepukliny w odcinku L4-L5. Generalnie czuję się dobrze. W czwartek rano wstałam jednak z bólem kręgosłupa, lecz akurat popołudniu zaczynałam zabiegi (prądy TENS i gimnastykę w wodzie), po których czułam się bardzo dobrze. Jednak już w piątek złapał mnie bardzo ostry ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Jedynie w pozycji leżącej jest jako tako. Czy powinnam kontynuować prądy? Bo o gimnastyce to raczej nie ma mowy.

Witam,
prądy TENS są jedynie zabiegiem objawowym-przeciwbólowym. Warto byłoby się dowiedzieć gdzie jest przyczyna. Proponuję konsultację u ortopedy lub fizjoterapeuty, który zróżnicuje, z której tkanki pochodzą dolegliwości bólowe i na podstawie tego badanie zaleci odpowiednie leczenie. I musi dojść do badania. Proszę pamiętać, że choroby nie czyta się z obrazka, trzeba zobaczyć, dotknąć i poruszać, żeby wiedzieć, która tkanka boli. W domu można korzystać z termofora (taka gumowa poducha na gorącą wodę) i unikać pozycji/czynności, które powodują ból. Pozdrawiam