Bóle podbrzusza po zjedzeniu ciężkich potraw

witam. 2 dni temu zjadłam 2 ciężkie potrawy, po których zaczęło mnie bardzo boleć podbrzusze po prawej stronie. Ból trwał chyba przez 1h, wypróżniłam się i minął. Potem wieczorem to samo. Następnego dnia pojawiły się wymioty(biała wydzielina) oraz wypróżnienia, ból był niesamowity. Po zażyciu tabletki IBUM ból minął.Cały dzień było ok. Dziś z rana znów odczuwałam ostry ból lecz nie było wymiotów oraz wypróżniania. Po tabletce jest dobrze.Czy to było zatrucie czy coś innego? Zażywam Microgynon21.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można wykluczyć zatrucia pokarmowego, jednak jeżeli ból będzie nawracał, to wskazany jest kontakt z lekarzem i ustalenie przyczyny dolegliwości na podstawie badania lekarskiego i ew. badań dodatkowych.