Bóle serca a stres

czy stres moze wplynac na serce które oddaje straszne bule

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, stres może prowadzić do bólów serca. Jest to patologia, która powinna zostać zdiagnozowana i poddana leczeniu. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego celem konsultacji i diagnostyki.

witam,
stres wpływać może na wszystkie organy, w tym też na serce. Jeśli badania wykluczą chorobę serca, a bóle będą się pojawiały ( czasem z różną siłą i natężeniem) to proszę udać się do psychologa. Może po konsultacji wypracuje Pan jakieś efektywne sposoby zwalczania stresu i to pomoże pośrednio na serce.

pozdrawiam