Bóle pod klatką piersiową i bezdech nocny a wrzody żołądka

Witam. U mojego męża wykryto wrzody ponieważ oddając stolec zobaczyliśmy krew .. On sie nie leczy !! Do dzis ma bóle pod klatka piersiowa w lewej stronie . Czy to są wrzody a moze bóle serca ?? Pilne proszę o odp ponieważ bóle stają sie coraz silniejsze , czasem brak mu tchu .. I jeszcze jedno pytanie wiążące sie z bezdechem podczas snu . Maz potrafi nie oddychać ok 40 sek !! Czego to są objawy ?? Dziękuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Choroba wrzodowa, zwłaszcza nieleczona, może dawać objawy przypominające choroby serca. Obecność choroby wrzodowej nie wyklucza jednak możliwości jednoczasowego występowania choroby serca - wskazana diagnostyka - EKG. Zatrzymanie oddechu podczas snu jest objawem zespołu bezdechu sennego, który powinien zostać zdiagnozowany przez specjalistę i poddany leczeniu. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego i nakłonić męża do podjęcia leczenia.