Bóle serca i drętwienie rąk, suchy kaszel

Witam,proszę mi pomóc.Od 2 dni pobolewa mnie serce w stronę pachy i drętwieje często lewa ręka aż do palców.Ciśnienie 140/111/60.Ponadto męczy mnie suchy kaszel od kwietnia(z kaszlem byłam u kardiologa,ale stwierdził,ze to nie sprawa kardiologiczna).Co to może być? Bardzo się denerwuję,w pażdzierniku 2012 miałam udar niedokrwienny lewostronny.Mam 57 lat.Bardzo proszę poświęcić mi chwilę.Dziękuję i oczekuję na wiadomość.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe w klatce piersiowej zdecydowanie wymagają oceny lekarza rodzinnego. Opisane drętwienie może mieć związek z układem krążenia, aczkolwiek może być to także wynik schorzeń kręgosłupa szyjnego. A propos kaszlu - konieczna jest diagnostyka pulmonologiczna, w tym przede wszystkim RTG płuc.