Bóle stawów po zjedzeniu słodkich pokarmów

Witam,moja dolegliwość jest dość dziwna.Zauważyłam,że po zjedzeniu czegoś słodkiego mam bóle stawów.Staram się więc unikać słodkości.Czym to może być spowodowane? Jestem blisko dziesięć lat po operacji tarczycy (guzki) ,czy może to jakiś związek?Dziękuję za odpowiedź

To jakiś bardzo dziwny objaw, gdyż ani spożywanie słodyczy, ani stan po operacji tarczycy nie powinien wywoływać bólów stawowych. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, który zleci badania zapewne w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów czy też dny moczanowej.