Bóle szczęki po ekstrakcji ósemki

Tydzień temu usuwałem górną ósemkę(z powodu złego ustawienia).Od następnego dnia po zabiegu do teraz towarzyszy mi ból górnej szczęki po stronie usuniętego zęba(szczególnie przy jedzeniu twardych pokarmów).Pokreślę,że nie chodzi o ból w miejscu gdzie jest rana po ekstrakcji,ale całej połowy górnej szczęki.Dodam,że w przeszłości byłem leczony ortodontycznie (aparatem ruchomym) i identyczny ból towarzyszył mi po jego wyjęciu(dotyczył wówczas wszystkich zębów)jednak ustępował w ciągu ok.godziny.

Aleksander Ropielewski

Tego typu bóle mogą się utrzymywać przez okres kilku tygodni, jednak należy wykluczyć przyczynę wymagająca interwencji dentysty. W tym celu jednak konieczne jest przeprowadzenie badania, dlatego sugeruję kontakt z dentystą.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza stomatologa.