Bóle ubytku przy szczotkowaniu zębów

Mam pytanie ponad rok temu bylem u dentysty bo ulamal mi się ząb na górnej szczęce i dentystka wstawila mi w to miejsce nowy ząb ale wstawila go w korzeń po tym ułamanym zębie oczywiście myje zęby lecz pojawil się dopiero teraz problem taki ze jak dotkne tego zęba lub dziąsła nad nim to lekko ale boli ale czasami tak zacznie boleć że musze brać proszka przeciwbólowego czasami płukam szałwią CZEMU SIĘ TAK DZIEJE??? mam nadzieje aby że nie trzeba bedzie usówać korzenia jaka rada

Witam. Proszę udać się do dentysty, by sprawdzić radiologicznie czy korzeń się nie złamał i czy nie ma zmian przywierzchołkowych. Korespondencyjnie nie można postawić diagnozy.