Bóle w klatce piersiowej a nerwica

Od dłuższego czasu mam dziwne bóle w klatce piersiowej. Coś kuje, strzyka, piecze. Taki stan pojawia się co jakiś czas w odstępach ok miesiąca.Lekarz internista za każdym razem robi mi EKG, które wychodzi dobrze. Robiłam również wszystkie badania krew, mocz rtg klatki piersiowej, usg brzucha i wszystko jest ok.Lekarz stwierdził że może to być nerwica. Nie bardzo się z tym zgadzam. Potrafię nawet całą noc nie spać. Zaczęłam pić bellergot po którym na krótki czas jest ok, później wraca.

Jeśli przy podobnych bólach zostanie wykluczone zaburzenia somatyczne (tak, jak to jest u Pani) najbardziej prawdopodobna diagnozą jest faktycznie nerwica. Choć rozumiem, że z jakiegoś powodu jest Pani to trudno przyjąć. Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatra, który postawi diagnozę, wytłumaczy, rozwieje wątpliwości i zaproponuje odpowiednie leczenie (farmakoterapię i psychoterapię).

Dzień dobry. Jeśli pani lekarz stwierdza, że jest pani fizycznie zdrowa, to warto się cieszyć. Nie doszukiwałabym się tu jakichś chorób, lecz spróbowała przyjrzeć się jak wyrażam swoje emocje. Nerwica to wewnętrzny konflikt często nie wyrażony i nieświadomy dla osoby. Terapia pozwala klientowi dostrzec go i rozwiązać. To bardzo ogólne stwierdzenie, lecz trudno bardziej szczegółowo odpowiedzieć na to zagadnienie, nie znając historii życia pacjenta. Warto wiedzieć, że terapia może poprawić pani jakość życia. Bo po co cierpieć? Pozdrawiam