Bóle w lewym boku podczas poruszania

Miewam uciążliwe bóle w lewym boku. Ból się zaczyna przede wszystkim, kiedy się poruszam, np. idąc. Łapie nagle, i ma charakter krótkich jednak częstych "skurczów", długość trwania od kilku minut do nawet godziny. Problem ten miałam kilka lat temu jednak minął na ok. rok. Teraz pojawił się z powrotem i coraz bardziej się nasila. Z problemem byłam u wielu lekarzy/specjalistów (1,5 roku temu) jednak nie potrafili stwierdzić nic konkretnego. Proszę o pomoc.

Witam! Opisane dolegliwości to prawdopodobnie tzw. kolka śledzionowa pojawiająca się na skutek nagłego dopływu krwi do śledziony pojawiającego się w trakcie wysiłku fizycznego. Tego rodzaju kolki pojawiają się szczególnie u osób niewytrenowanych. Ulgę może przynieść systematyczna poprawa kondycji fizycznej.