Ból w lewym boku pod żebrami u 21-latki

Witam, jestem kobietą, mam 20 lat. Od kilku dni systematycznie co jakiś czas, czasem nawet co 10 minut łapie mnie ból w lewym boku- tuż pod żebrami. Jest to ból kłujący, który trwa około 5 sekund, po czym przemija do następnego razu. Nie wiem, czy powinnam się martwić, albo jakie badania wykonać. Jeśli ktoś miał podobnie, proszę o wypowiedź.

Witam. Tego typu ból to tzw. kolka śledzionowa pojawiająca się w wyniku wyrzuty ze śledziony krwi pod wpływem wysiłku fizycznego. Takie objawy pojawiają się zazwyczaj u osób słabo wytrenowanych w związku z czym sugeruję zwiększenie aktywności fizycznej.