Bóle w pachwinie po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego
1,5 roku po operacji endoprotezy st.biodr. mam bole w pachwinie,kolanie, biodrze,posladku.Noga jest zdretwiala.Badanie scyntyg. i tomografia mowia,ze wynik moze wskazywac na obluzowanie-gromadzenie znacznika wokol panewki,w otoczeniu panewki czesci dolno-tylnej widoczny jest dyskretny rabek przejasnienia.Dod. zdj.rtg z marca wskazuje na pekniecie kosci pod panewka,ktore nie zostalo zauwazone i sie zroslo.Blokada w kregoslup nic nie zmienila.Lekarz operujacy twierdzi,ze to nie jest jednoznaczne.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, obluzowanie endoprotezy jest jednym z typowych ale na szczęście rzadkich powikłań endoprotezoplastyki. Jednak w Pani wypadku - przytoczone wyniki badań dodatkowych nie wykluczają takiego scenariusza. W takich wypadkach najważniejsze jest badanie kliniczne oraz wywiad. Jeżeli przy zestawieniu badania klinicznego z badaniami dodatkowymi nadal pozostają wątpliwości to do rozważenia pozostaje powtórne wykonanie badań (RTG i/lub CT i/lub scyntygrafia. W Pani wypadku - odnoszę wrażenie, że kluczowym dla podjęcia decyzji co do dalszego postępowania jest badanie kliniczne - a zatem stały kontakt z ortopedą mającym doświadczenie w prowadzeniu chorych po protezoplastykach. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.