Bóle węzłów pach i szyi oraz lekkie duszności a wyniki badań w kierunku toksoplazmozy
Witam, proszę o interpretacje: Toxo IgM ujemne Toxo IgG 177,32(dodatnie od 10) Hematolog nie wie czy mam obecnie zakażenie toksoplazmoza czy przebyłem,bo mam wysokie IgG dostałem skierowanie do zakaźnika. Morfologia,CRP,OB,TSH,RTG w normie. Jedynie IgE całk.180(norma do 90) USG: odczynowo powiększone węzły po obydwu stronach szyi i pach. Moje objawy to 5 miesięczne bóle węzłów pach i szyi,oraz lekki duszności przy wysiłku i w spoczynku. Dodatkowo parę dni temu dopadł mnie półpasiec.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wyniki raczej wskazują na dawne zakażenie. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.