Bóle żył w nogach podczas regularnych ćwiczeń fizycznych

Od 2 lat regularnie ćwiczę, niestety od kilku miesięcy podczas biegania bardzo mnie bolą żyły na nogach. Dokładnie przy okolicy piszczeli. Ból jest tak silny, że często muszę przerywać trening. Ból utrzymuje się długo po zakończeniu treningu. Przy dotknięciu żyły w czasie spoczynku towarzyszy ból taki sam jak przy stłuczeniu (potocznie zwanym jako siniak). Co to może być? Jak można się tego pozbyć? Mam 25 lat, nie choruję. Jedynie mam problemy z małą niedoczynnością tarczycy.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez oceny stanu miejscowego nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi. Najpewniej przyczyną są osłabione naczynia żylne, które mogą zostać wzmocnione preparatami zawierającymi diosminę. Jest to jednak jedynie moje podejrzenie postawione na podstawie Pani opisu sytuacji. Proponuję kontakt z lekarzem.