Dolegliwości bólowe wynikające z biegania

Witam Jestem początkująca biegaczką,pojawia się u mnie problem shin splints przedni. Jakie polecacie pierwsze kroki aby zniwelować ten ból. Ból również towarzyszy parę dni,nawet tygodniu po bieganiu. ..

Witam,
jedną z przyczyn bólów podudzi może być też nieprawidłowe obuwie, ciężkie i ograniczające odpowiednie rozciąganie ścięgien piętowych.
W przypadku miejscowego bólu dobre są zimne okłady. Konieczna jest przerwa w treningach, którą warto wykorzystać na wzmocnienie mięśnia piszczelowego przedniego i rozciągnięcie mięśnia trójgłowego łydki. Należy też pamiętać, że poza bieganiem warto wykonywać inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie.
Pozdrawiam

Witam,
ból może być wynikiem zapalenia okostnej w przedniej części piszczeli, może być też efektem naderwań lub mikrouszkodzeń mięśnia piszczelowego przedniego.
Proponuję wmasowywać maść przeciwzapalną w bolący mięsień. Jeśli dolegliwość nie ustąpi po około tygodniu, powinna się Pani udać do lekarza w celu dokładniejszej diagnozy.

Pozdrawiam