Ból w kostkach a bieganie na krótkich dystansach

Witam zaczynam biegać powoli krótkie dystanse wczesniej mało sie ruszałem waże ok 80 kg na 170 cm po 3 próbach 3 dni pod rząd czuje ból w kostkach i na zewnątrz od piszczeli napewno źle stawiam stopy ale taki mam chód stopy lekko do wewnątrz plus masa czy to przejdzie po jakimś czasie biegania czy powinienem dać sobie spokój z bieganiem bo sprawa sie pogorszy

Witam, na razie proszę zrobić sobie przerwę parę dni, jeśli ból będzie dalej się pojawiał, warto było by udać się do ortopedy. Jeśli ból minie, to najpierw przed biegiem warto zrobić porządną rozgrzewkę stawów skokowych. Ból, który Pan opisuje może świadczyć o przeciążeniu mięśnia piszczelowego przedniego.

Pozdrawiam