Uczucie napięcia mięśni podczas biegania

Podczas biegania ale nie zawsze w nogach na wysokosci lydki ale od strony przedniej czuje takie napiecie tych miesni ze prawie nie moge biec ani isc,dlaczego tak sie dzieje?

Prawdopodobnie ma Pan przesiloną grupę przednią mięśni podudzi. Może być to na skutek Pana techniki biegu, albo po prostu mięśnie nie są w stanie znieść tak dużych obciążeń - obecnych przy biegach.

Na pewno pomogło by tu ich rozluźnianie (masaż głęboki), ale najważniejsze było by tu ich wzmocnienie - poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Witam,
nie wiem od jak dawna Pan biega, może mięśnie są przeciążone, lub za słabe. Bieganie nie wzmocni mięśni nóg tak jak odpowiedni trening siłowy. Warto dołączyć kilka serii kilku ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu do planu treningowego.