Otyłość i bieganie oraz uczucie głodu

Dzień dobry. Wazę ok 90 kg przy wzroście 165, wiem, że to I stopień otyłości. Od 2 tygodni biegam (marsz/bieg/trucht) co drugi dzień, idzie mi dobrze, bo czasami nawet 6 km jest. Jednak ciągle czuję głód starając się jedząc zdrowiej,jest to efekt rozepchanego żołądka, jak mogę sobie z tym poradzić? I jeszcze,czy bieganie wpłynie na wysmuklenie moich dość już potężnych ud i łydek. Bieganie daje mi dużo przyjemności, i nie chciała bym z tego zrezygnować. Nie odczuwam bólu w stawach. Pozdrawiam.

Proszę biegać, świetnie, że z przyjemnością, proszę tylko uważać aby nie przeciążyć stawów.
Wszystko się wysmukli jeśli będzie PAni stosować dietę i ćwiczyć.
Polecam na poczatek pokarmy bogate w błonnik czyli kasze, chleb z pełnego przemiału i dużo warzyw (sałaty, kapusta, warzywa strączkowe, buraki) , o tego dużo wody mineralnej do picia, w razie głodu pomiędzy posiłkami proszę pić wodę - ale nie więcej niz 3 litry dziennie.

Witam Panią,

proszę nie rezygnować z biegania. Wpłynie to jak najbardziej na szybszą utratę kilogramów i tym samym na wysmuklenie ciała. Nie obawia się Pani - tak szybko nie rozbuduje Pani mięśnie na nogach. Na to trzeba czasu a do tego czasu Pani schudnie:)
Co do uczucia głodu ciężko jest mi stwierdzić czy to skutek rozepchanego żołądka czy może Pani dieta jest źle dobrana. Nie powinna się Pani głodzić. Mniej nie znaczy lepiej. Należałoby przeanalizować Pani dietę. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk