Wzrost apetytu przy bieganiu

Witam,odkąd zaczęłam biegać w celu zrzucenia paru zbędnych kg, zauważyłam u siebie niepokojący wzrost apetytu, któremu dodatkowo towarzyszy nienasycenie, wrażenie ciągłego głodu, nawet po posiłku. Odżywiam się raczej normalnie, staram się jeść regularnie, ale nie zawsze jestem w stanie (praca, uczelnia). Zaczyna mi to bardzo doskwierać, co więc zrobić, aby pozbyć się uczucia ciągłego głodu i uzyskać oczekiwany efekt spadku wagi (tkanki tłuszczowej)?

Witam Panią,

Zwiększyła Pani swoją aktywność fizyczna więc wzrosło zapotrzebowanie energetyczne. Powinna Pani ponieść nieco kaloryczność swoich posiłków ale nie kosztem niezdrowych przekąsek a rozsądnie zwiększając ilość białka i węglowodanów złożonych.
Najlepiej skonsultować się z dietetykiem który ustali dietę dostosowaną do Pani potrzeb. Ważne jest to co zjadamy przed i po treningu oraz rozkład składników odżywczych w ciągu całego dnia.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Wzrost aktywności fizycznej zawsze związany jest ze zwiększeniem się zapotrzebowania organizmu na energię oraz makro i mikroelementy. Jeżeli spożywa Pani takie same porcje, jak przed rozpoczęciem treningów, może się okazać, że nie pokrywają one codziennego wydatku energetycznego, stąd też napady głodu. Ważnym jest, aby zbilansować dietę i oprócz witamin i składników mineralnych, które także są bardzo istotne, dostarczać odpowiednią podaż kalorii. W każdym przypadku, kiedy podejmowany jest wysiłek fizyczny, należy dostosować żywienie do wykonywanych ćwiczeń. Po treningu zalecamy spożycie węglowodanowo - białkowego posiłku, najlepiej do godziny po bieganiu. Pozwoli to na szybszą regenerację glikogenu oraz odbudowę uszkodzonych, podczas wysiłku, włókien mięśniowych. Zalecamy także picie wody. Można także sięgnąć po izotoniki, które uzupełnią elektrolity. Żywienie w sporcie nie jest sprawą prostą, dlatego zalecamy konsultacje z doświadczonym dietetykiem sportowym, który po zebraniu wywiadu oraz przeprowadzeniu analizy masy i składu ciała, pomoże Pani skomponować odpowiedni program żywieniowy.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444