Odchudzanie, treningi i żywienie

Witam. Chcę schudnąć, wiec trenuje 2 razy dziennie. Przed południem i po południu. Po pierwszym treningu o godz 13 jem kurczaka z kaszą jęczmienną bądź gryczaną i jakimiś warzywami, a w piątek kurczaka zamieniam na rybę, ale co jesc po tym 2 treningu? Posiłek pada na godz 16, wiec trenuje od 15 jakieś 40 min. Czy jogurt naturalny lub kefir wystarczy? A wieczorem o 19 jakieś warzywa?

Witam Panią,

Odradzam trening 2 razy dziennie. Nie może Pani przemęczać mięśni. One też muszą mieć czas na regenerację! Lepsze efekty uzyska Pani ćwicząc raz dziennie ale nieco dłużej niż 40 minut.
Przy takich treningach sam kefir czy jogurt po ćwiczeniach to zbyt mało. Mogłaby Pani zjeść podobny posiłek jak o godzinie 13 a na kolację np. twaróg z warzywami. Nie mniej jednak nie musi Pani ćwiczyć 2razy dziennie.
Pamięta Pani, aby zrobić też przynajmniej jeden dzień przerwy w treningach. Więcej nie zawsze znaczy lepiej !
Proszę też zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Proszę się zastanowić nad swoimi motywami, dla których podejmuje Pani wymęczające fizycznie treningi dzień w dzień, po 2 razy. Istnieje bowiem ryzyko, iż "chcąc zrzucić na wadze" popadnie Pani w uzależnienie od ćwiczeń, bądź (jeżeli nie będzie Pani pilnować zbilansowanej diety- co oznacza, iż powinna być ona dostosowana również do Pani aktywności; tym wypadku jogurt to zdecydowanie zbyt mało! , lub wręcz zaniecha przyjmowania posiłków z powodu lęku przed przytyciem) może popaść w innego rodzaju problemy natury psychologicznej, jak anoreksja, czy bulimia. Proszę mieć to na uwadze. Najlepiej będzie jeśli uda się Pani na konsultację z trenerem personalnym, który rozpisze dla Pani konkretne treningi fizyczne, a także do dietetyka który stworzy dla Pani odpowiednią, dostosowaną do wysiłku, dietę. Pozdrawiam.