Odżywianie po treningu

Czy wystarczy po teningu 25 min zjeść jogurt z zarodkami pszenicy a potem zjeść coś bardziej pełnowartościowego?i czy odrazu po ćwiczeniach mozna zjeść ?albo jakiś owoc czy warzywo?

Witam Panią,

Bezpośrednio po treningu (max do 20-30minut po) najlepiej sięgnąć po np mleko, kefir, maślankę naturalną z owocami np banan, jabłko. Nie dodawałabym pszenicy. Białko jest niezbędne do odbudowy włókien mięśniowych zaś węglowodany proste z owoców do odbudowy strat glikogenu. Po około 1h proszę zjeść pełnowartościowy obiad np, grillowaną pierś z kurczaka czy indyka z grubą kaszą czy brązowym ryżem i z warzywami.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

posiłek potreningowy należy spożyć bezpośrednio po ćwiczeniach max do 20 minut. Najlepiej jeśli będzie to źródło białka oraz węglowodanów np. koktajl z owocami i zarodkami pszenicy.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/