Jak można skurczyć żołądek?

Witam, jak mogę skurczyć żołądek? Ostatnio nieźle go rozciągłam i przez to ciągle jestem głodna mimo dużych porcji. Jak sobie z tym poradzić i ile to trwa?

Żeby skurczyć żołądem musi się Pani przemęczyć i nie jeść dużych porcji. Proszę postarać się jeść małe porcje, ale rozłożone na więcej razy w ciągu dnia (nawet do 7-8 razy jeżeli głód pojawia się często). Proszę się też starać nie popijać posiłków dużą ilością wody, gdyż rozpycha ona żołądek i rozcieńcza soki trawienne. Jeżeli po kilku-kilkunastu dniach takiego postępowania nadal będzie Pani odczuwać dyskomfort polecam udać się do lekarza, gdyż może to nie być kwesta mechanicznego "rozepchania" żołądka.

Witam serdecznie,

Proszę zjadać mniejsze porcje posiłków, ale częściej. Wybiera Pani także produkty o wysokiej zawartości błonnika, który spęcznieje w żołądku, wypełni go i ograniczy apetyt. Pije Pani również dużo czystej wody mineralnej około 1,5-2l/dzień. Na pytanie ile to może potrwać nie jestem w stanie Pani odpowiedzieć ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk