Ile czasu przed jedzeniem można pić?

Ile czasu przed jedzeniem można pić? Niektórzy twierdzą, że wypicie szklanki wody zaraz przed posiłkiem sprawia, że chce nam się mniej jeść, a niektórzy, że najlepiej wypić szklankę wody najmniej pół godziny przed posiłkiem i też się chce jeść mniej oraz lepiej się wtedy trawi.

Rzeczywiście wypicie wody bezpośrednio przed posiłkiem rozrzedza soki trawienne i opcja 20-30 minut wcześniej jest sensowniejsza. W przypadku jedzenia suchego jedzenia zaleca się także popijanie w trakcie jedzenia - celem ułatwienia obróbki mechanicznej żywności w przewodzie pokarmowym.

Witam Panią,

Najlepiej nie pić bezpośrednio przed i po posiłku, ponieważ rozrzedza się w ten sposób soki trawienne i pokarm wolniej się trawi. Dodatkowo nie nalezy pić w czasie posiłku ponieważ ,,upycha się'' w ten sposób jedzenie i można zjeśc jeszcze więcej. wyjątek stanowią produkty bardzo suche, które można popić.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk