Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinno się pić podczas posiłków?

Witam mam pytanie na temat napojow. Czy powinno sie pic podczas posilkow czy nie?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Generalnie picie w czasie posiłków nie jest zalecane, gdyż prowadzi do rozcieńczenia soków trawiennych, z drugiej jednak strony jeżeli posiłki zawierają zbyt mało wody i są suche ich spożywanie jest utrudnione. Dobrym pomysłem jest w takiej sytuacji (o ile nie ma problemów z nadpodażą energetyczną) pić do posiłku napoje same będące "posiłkami" z punktu widzenia wnoszonych przez nie kalorii - mogą to być soki owocowe (szczególni do dań mięsnych, gdyż zawarta w nich witamina C wpływa na zwiększenie wykorzystania żelaza) lub mleko. Nie należy do posiłków spożywać herbaty lub kawy, gdyż obniżają możliwość wchłonięcia wielu składników odżywczych.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam. Jeśli nie pojawiają się jakieś dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego to nie ma specjalnych ograniczeń (wiadomo też, że nie należy przesadzać z ilością płynów). Jedynie między piciem herbaty i kawy warto było by zachować odstęp czasu (0,5-1 godz.po posiłku), aby składniki mineralne w większym stopniu się przyswoiły.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy