Jakie soki mogę spożywać po zaleczonej chorobie wrzodowej żołądka?

od połowy czerwca zaleczoną chorobę wrzodową żołądka,gastroskopia wyszła już pozytywnie,helicobacter pylori antybiotykami "przegoniony" i pytanie: czy mogę pić soki z surowego selera naciowego i korzenia,marchwi,pietruszki,spapryki,szpinaku,batata i z jakich owoców.Dziękuję za pomoc

Jeżeli nie ma Pani aktywnej choroby wrzodowej może Pni złagodzić restrykcje dietetyczne. Ze względu na fakt, iż soki warzywne nie są kwaśne i nie mają w związku z tym bardzo drażniącego działania może je Pani pić bez ograniczeń. Co do soków owocowych polecam picie soków przecierowych owocowo-warzywnych lub spożywanie soków mało kwaśnych (efekt ten można także uzyskać przez rozcieńczenie zwykłych soków owocowych wodą, będą wtedy mniej kwaśne i obniży się ryzyko podrażnienia żołądka). Polecam unikać produktów drażniących jak papryka czy warzywa cebulowe i soki na ich bazie.

Takie soki może Pani wprowadzac do diety w niewielkich ilościach (1/3-1/2 szklanki) co kilka dni i jeśli nie powodują one żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego to mozna wprowadzać je częściej lub w nieco większej ilości ale zawsze należy robić to stopniowo.