Zdrowe odżywianie od 4. miesięcy i brak efektów

Witam mam 25 lat moja waga to 62kg, od 4miesięcy zdrowo się odżywiam ( 4 posiłki dziennie, ograniczyłam słodycze i fast food) piję dużo wody (woda ogórek imbir i mięta) , od 2 regularnie ćwiczę niestety efektów nie ma żadnych wręcz przeciwnie wydaje mi się że mój brzuch jest coraz większy, miałam robione badania na tarczyce i wszystko jest ok, powoli trace nadzieję że wogóle schudnę... co robie źle?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim ciężko mi określić Pani obecną sytuację, ponieważ nie podała Pani swojego wzrostu, więc sama waga i wiek to za mało, żeby przeanalizować dobrze Pani sytuację.
Jeśli Pani celem jest wysmuklenie sylwetki należy zacząć od dwóch rzeczy:

1. Właściwie skomponowanej diety - oznacza to, że nie tylko ilość kcal ma się zgadzać, ale także ilość składników odżywczych, odstępy między posiłkami oraz sposób ich przygotowania.

Czasami wydaje nam się, że zdrowo się odżywamy, a potem okazuje się, że w diecie jest za dużo węglowodanów lub tłuszczów.

Druga spraw to ćwiczenia - osobiście skłaniam się do łączenia elementów treningu cardio z treningiem siłowym, który daje najlepsze efekty. Oznacza to, że np. po bieganiu warto zrobić 10-15 minut ćwiczeń z ciężarkami.

Jeśli wcześniejszy styl życia nie był zdrowy (brak ruchu, niewłaściwa dieta, mało snu i dużo stresów) to mogło to doprowadzić do zaburzenia metabolizmu, przez co pojawienie się efektów może być wolniejsze, ale mimo wszystko w ciągu 4 miesięcy powinny pojawić się widoczne efekty.

Proponuję zapoznać się z naszym programem dietetycznym Kalorynka.pl (www.kalorynka.pl), gdzie ma Pani zapewnioną opiekę dietetyka oraz rozpisaną dietę.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

Witam Panią,

Trudno po tak krótkim opisie określić co robi Pani źle. Zpewnością jednka powinna Pani jeśc 5 posiłów a nie 4. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk