Bolesne i powiększone pachy w 36-tygodniu ciąży

Obrzęk pach. Od około roku mam obustronnie powiększone, bolesne pachy. W lipcu miałam wykonywane usg piersi, gdzie nie stwierdzono żadnych zmian, węzły chłonne nie były powiększone. Jestem teraz w 36 tygodniu ciąży, więc regularnie wykonuję różne badania, w tym morfologię i nigdy nic podejrzanego w wynikach nie wyszło. Lekarze rozkładają ręce i mówią, że pierwszy raz spotkali się z taką opuchlizną, ale każdy twierdzi, że to nie węzły tylko tłuszcz/jakiś płyn/coś innego.

Należy zastanowić się ile Pani waży, ile Pani przytyła w czasie ciąży i zastanowić się nad Pani budową ciała. Jeżeli w USG nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych, to ich tam nie ma i nie one są przyczyną opisywanego zgrubienia.