Bolesne skurcze w 33. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 33 tygodniu ciąży i mam pewne obawy. Kilka dni temu dostałam bolesnych skurczy takich jak zwykle miałam przed dostaniem miesiączki (co 15,18,20 min.) i przeszły. Zazwyczaj w nocy czuję pobolewanie takie jakby ktoś wbijał mi igły od środka w macicę. Dość często boli i twardnieje mi brzuch. Śluz mam prawidłowy, żadnych innych objawów. Ciążę mam prowadzoną w UK, jednak tu każdy zgłoszony ból jest normalny a ja boję się, że może skraca mi się szyjka macicy. Proszę o pomoc.

Powinna Pani jednak udać się do poradni ginekologicznej celem badania położniczego (ocena szyjki, ewentualnego rozwarcia). Może warto przyjechać do Polski celem opieki położniczej (nie wspomnę o świętach...). Pozdrawiam