Bolesne zaparcia przy stałym cewniku

Tato ma 90 lat cewnik na stale,wielkim problemem sa bolesne zaparcia , czeste wizyty w toalecie bez efektu z wielkim bolesnym wysilkiem.Trudnosci z komunikacja uniemozliwiaja mi dowiedzenie sie co i gdzie boli. Prosze o rade .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się z tatą do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie mające na celu ułatwienie wypróżnień.