Bolesne zatrzymanie stolca

Bardzo pilne! proszę o pomoc podczas wypróżnienia zatrzymał mi się stolec, piekielnie boli i nie mam pojęcia co na daną chwile mam zrobić, mam 21 lat, właśnie jestem po przeziębieniu, które przeszło na zatoki i po lekkim stresie, nigdy nie miałam tak okropnego uczucia, a miewałam typowe zaparcia, brałam leki bez recepty : rutinoscorbin, cholinex, abselan, polopiryna s, i flavamed, stodal syrop) poroszę o pomoc.

Magdalena StusiĹska

Jezeli często miewa Pani zaparcia, może warto przyjrzeć się diecie, być może jest w niej coś co sprawia że często miewa Pani takie dolegliwości? Warto pomyśleć o wprowadzeniu do diety błonnika i probliotyków. Pomóc doraźnie może też laktuloza, jednak nie wolno nadużywać tej metody. Jeżeli zaparcia bedą się powtarzać- należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym.