Bolesność i opuchlizna dziąsła po usunięciu ósemki

6 dni temu bylam u dentysty. Wyrwal mi ósemke. Zszyl mi ta dziure po zebie. Do dzis mnie boli, jestem spuchnieta, boli mnie gardlo i ucho po tej samej stronie. I w dodatku pod jezykiem czuje ze te szwy chyba sie wrosly. Czasem czuje taki slodko-kwaskawy posmak. Zapisalam sie do dentysty ale dopiero na piatek. Jak mam zmniejszyc ten bol? Czy cos poszlo nie tak? Czy ucho i gardo boli od tej rany? Od czego ten posmak? Pozdrawiam. Marta

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się wcześniej. Bodajże z bólem powinien przyjąć wcześniej. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.

Zdarza się ,że po usunięciu dolnych zębów mądrości występują różne dolegliwości spowodowane stanem zapalnym tkanek .W 6 dobie po zabiegu powinny one już zanikać ,a nie nasilać się dlatego proponuje ubiegać się o wcześniejszą wizytę a do tego czasu proszę płukać usta szałwią lub dentoseptem .Pozdrawiam .