Bolesność za mostkiem, bezsenność a nerwica

Witam, ostatnio miewałem bóle w klatce, pod mostkiem, bóle głowy, bezsenność, lekarz ocenił że wszystkie objawy nerwicy, dostałem Sadem 3 i go stosuje. Bezsenność ustąpiła, bóle w klatce i głowy w miarę też co jakiś czas tylko przyspieszone tętno odczuwalne w okolicy mostka, czasem boli jak się pochylę i wezme głęboki oddech, czy to może być refluks żołądka czy raczej ta nerwica? Miałem w listopadzie robioną gastroskopie i wyszła dobrze. Czy te bóle sam sobie wmawiam czy nerwica je wywołuje?

Witam,

Wszystkie objawy, które Pan opisuje są faktycznie objawami nerwicowymi, jednakże mogą też sugerować inne dolegliwości. Ważne jest, który lekarz zdiagnozował u Pana nerwicę. Zasada jest taka, że najpierw trzeba wykluczyć choroby ciała, żeby stwierdzić zaburzenie nerwicowe. Czyli najpierw udajemy się do internisty, robimy badania, a potem do psychiatry. Jeśli faktycznie kłopot dotyczy sfery psychicznej to polecam psychoterapię. Kilka sesji może pomóc zmniejszyć lub zniwelować objawy.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza