Brak akceptacji spastycznej kończyny

Witam, mam 27 lat i od 19 lat jestem osobą niepełnosprawną połowicznie. Mam męża i 2 dzieci. Problem polega na tym że do tej pory nie akceptuję swojej prawej ręki. Prawa kończyna ma spastyczność, skurcze i odruchy nie takie jak bym chciała. nie umiem zapanować nad nią. Wygina mi się nadgarstek przy codziennych czynnościach. Nie ćwiczę nią bo mi nic mi się nie udaję i się od razu denerwuję. Czy od tego morzę się narodzić niska samoocena i złe samopoczucie, niechęć do codziennych czynności?

Witam serdecznie, "niska samoocena i złe samopoczucie, niechęć do codziennych czynności" mogą być symptomami depresji. Obraz własnego ciała i samoakceptacja odgrywają ważną rolę w patrzeniu na świat, w naszych emocjach i tym samym wpływają też na powstawanie depresji bądź dysforii. Sugeruję udanie się do psychoterapeuty i przejście terapii - dzięki temu poprawi Pani swoją samoocenę i w efekcie poczuje lepiej. Pozdrawiam!

Witam!
To co pani opisała może wpływać na panią obniżając pani nie tylko samopoczucie, ale także możliwość zapanowania nad ręką . To jak myślimy osobie ma wpływ na nasze rezultaty w tym co robimy, także może spowodować niechęć do codziennych czynności, a niemożność wykonania ich w pełni podważa także pani samoocenę. Proszę w internecie poszukać darmowych programów motywujących i ćwiczeń , które proponują osoby, które przezwyciężyły te niedogodności. jest to ciężka praca , jednak lepiej małymi kroczkami niż wcale. Pozdrawiam