Brak alergii pokarmowych u niemowlaka

Córcia w wieku 9 mies.miala robione testy na alergie pokarm.,wyszło ze alergii nie ma,pediatra kazała podawać co dwa dni produkty mleczne,i mieliśmy zejść z bebilonu pepti.po jogurtach,danonkach wymioty,po budyniu plamy szorstkie bana skórze i bóle brzuszka.nie daje już produktów ml. i jest dalej na pepti,ale od kiedy pamiętam w nocy budzi się z płaczem prezy i pierdzi,albo przez sen poplakuje,i słychać ze baki puszcza,na kolacje dostaje kaszkę na pepti.w nocy budzi tez cały czas.ma rok.moze nut

Powinna Pani udać się do dietetyka specjalizującego się w żywieniu małych dzieci - nie znając metody diagnostycznej ciężko się odnieść do wiarygodności wyniku testów alergologicznych. Niezależnie jednak od tego jeżeli dziecko ma wyraźne objawy dyskomfortu należy rozważyć sposób żywienia i wprowadzić odpowiednie zmiany mające na celu uregulowanie pracy przewodu pokarmowego, szczególnie, że kolki w wieku 9 miesięcy nie powinny być codziennością. Podjęcie odpowiedniego postępowania wymaga przeprowadzenia szerszego wywiadu medycznego oraz żywieniowego niż przedstawiony przez Panią, a zmiany w żywieniu i reakcjach dziecka powinny być na bieżąco monitorowane przez specjalistę.