Brak apetytu i niedowaga u 20-latki

Witam. Chcialam sie zapytac czy to normalne ze osoba ktora ma 20 lat wazy zaledwie 48 kg moze miec nadcisnienie. Bo ja mam juz od roku . Zazywam tabletki. A to nie wszystko co 3 miesiace mam robione badania te 24 h na nadcisnienie. Mam alergie i anemie. Co mam zrobic . A w dodatku nie mam apetytu na co moj lekarz powiedzial ze na to nie moze nic poradzic . Prosze o porade . I z gory dziekuje.

Witam,
nadciśnienie może być uwarunkowane genetycznie, natomiast często zmiana diety wpływa korzystanie na jego uregulowanie. Anemia może wynika z niedożywienie i złego wchłaniania żelaz. Propnuję zastanaowić się nad tym co Pani je i czy dieta jest dobrze zbialansowana. Najlepszym rozwiązaniem było by udanie się na poradę dodietetyka z Pani okolicy, który napewno Pani pomoże.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn