Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak apetytu i problemy w skupieniu uwagi u 20-miesięcznego dziecka

Jestem babcią 20 miesiecznej dziewczynki.Dziecko waży tylko 7, 9 kg. Notorycznie odmawia jedzenia i picia. Nawet zabawiane nic nie chce jesc. Rodzice twierdzą ze wszystkie wyniki badan ma prawidłowe. Wnuczka śpi w nocy 12 godzin, w dzień ok. 3 godzin. Jest spokojna i radosna, ale nic nie mówi, nie wskazuje na obrazki, nie potrafi się skupić na ogladaniu książeczki. Najchętniej rzuca zabawkami. Co robić. Gdzie udać się po pomoc. Neurolog, gastrolog nic niestety nie pomogli.Urszula
KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Dziecko może obejrzeć i ocenić psycholog dziecięcy oraz logopeda. Oczywiście to opiekunowie prawni (rodzice) powinni zdecydować, czy dziecko wymaga pomocy. Jeżeli się zdecydują, pediatra na ich prośbę wystawi skierowanie do Poradni Psychologicznej i Poradni Logopedycznej.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0

Witam. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Wnuczka ma dopiero rok i 8 miesięcy, na razie nic nie wskazuje na to, by się źle rozwijała. Oczywiście warto sprawdzać, czy dziecko wchodzi w kontakt, czy jest jakiś postęp w jego sposobie porozumiewania się. Teraz bardziej niepokojąca jest niska waga dziecka i odmawianie jedzenia i picia. Warto byłoby poszukać specjalisty od żywienia dzieci, albo psychologa dziecięcego, który pomógłby zdiagnozować i rozwiązać ten problem. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy