Brak apetytu u tygodniowego niemowlaka

Urszula skończyła właśnie tydzień, urodziła się przez cesarskie, w pierwszej dobie miała podana butelkę, potem próby przystawienia do piersi, obecnie wypija ok 40-50% mojego mleka, reszta bebilon 1. Kłopot w tym,że bardzo rzadko przebudza się sama na jedzenie, trzeba ją rozbudzać, wtedy zje. Może spokojnie przespać 7 godzin, lub 2 razy na dobę 4-5 godzin. Czy mam się o co martwić? Czy budzić ją na siłę i karmić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

A jaka jest masa urodzeniowa dziecka? Różni pediatrzy mają różny pogląd na tego typu problemy. Jeśli dziecko jest duże (powyżej 50 centyla) to nie ma potrzeby wybudzać dziecka ze snu. Jeśli natomiast dziecko urodziło się małe, to zdecydowanie należy dziecko wybudzać - maksymalnie raz na 4 godziny, by nie doszło do niedowagi i braku wzrostu niemowlaka.