Brak efektów po stosowaniu leków na przeziębienie

Od 5 dni jestem przeziębiona. Przez pierwsze parę dni miałam lekki stan podgorączkowy - 37 i katar. Nic więcej. Brałam leki, leżałam w łóżku, piłam mleko z masłem i czosnkiem. Nie było poprawy. Udałam się do lekarza, bo chciałam coś co szybciej mnie na nogi postawi. Przepisała mi coś do nosa, coś przeciwwirusowego oraz scorbolamid. Dziś z rana moja temperatura wynosiła 36,6. Po godzinie 14 już dochodziła do 37. Leki nie dają żadnego efektu i obiawiam się. Czy może to być objaw czegoś poważniej

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli temperatura będzie narastać proszę przyjmować lek przeciwgorączkowy (ibuprofen,paracetamol) oraz odpoczywać w łóżku. Jeśli mimo przyjmowania leków dolegliwości w najbliższych dniach nie ustąpią, proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po ocenie klinicznej zleci antybiotyk. Pozdrawiam.